تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت رایان دل : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

تعویض رم لپ تاپ دل

تعویض رم لپ تاپ دل

تمامی اطلاعات ورودی در لپ تاپ در بخش رم این دستگاه بازنویسی می شود. به همین دلیل آسیب دیدگی رم دستگاه نگرانی های بسیاری را برای کاربر ایجاد می کند. در صورتی که تعمیر رم لپ تاپ امکان پذیر نباشد لازم است برای حفظ کیفیت و کارایی دستگاه نسبت به تعویض رم لپ تاپ دل اقدام کنید. به یاد داشته باشید قطعات لپ تاپ بسیار به یکدیگر نزدیک بوده و تحت تاثیر کوچکترین ناهماهنگی دچار مشکل می شوند. به همین دلیل در صورتی که هر قسمت از دستگاه دچار آسیب و اختلال شد، لازم است به نیروی متخصص و حرفه ای مراجعه کرده و تعمیرات آن و یا تعویض این قطعه را انجام دهید. افراد غیر حرفه ای به دلیل عدم بهره مندی از تجربه ی کافی به درستی تعمیر و تعویض رم لپ تاپ دل را اعمال نکرده و دستگاه را با مشکلات جدی تری رو به رو می کنند. برای آشنایی بیشتر با رم لپ تاپ در ادامه نحوه ی عملکرد این قطعه را بررسی می کنیم.

 

مراحل تعویض رم لپ تاپ دل

مراحل تعویض رم لپ تاپ دل به ترتیب زیر می باشد:

لپ تاپ دل را خاموش کنید و آداپتور برق را از آن جدا کنید.

باتری لپ تاپ را از دستگاه جدا کنید.

از قسمت پشتی لپ تاپ دل، قاب آن را باز کنید.

رم را از لپ تاپ بیرون بیاورید.

رم جدید را در لپ تاپ دل نصب کنید.

 قاب ماژول رم را ببندید و پیچ آن‌ را سفت کنید.

باتری لپ تاپ را به آن وصل کنید و دستگاه را روشن نمایید.

عملکرد رم لپ تاپ دل

جالب است بدانید کلیه ی اطلاعات ورودی لپ تاپ قبل از آنکه در دستگاه ذخیره شوند در قسمت رم پردازش می شوند.  اگر حروف ابتدایی عبارت Random Access Memory را کنار هم بگذارید، کلمه ram ساخته می شود. معنای این عبارت حافظه تصادفی می باشد. قطعات تشکیل دهنده ی رم لپ تاپ تعدادی تراشه حافظه می باشد که می توان داده های ورودی را با سرعت بسیار بالا بر روی آن نوشت و یا مجددا بازنویسی کرد. البته جالب است بدانید حافظه ی رم تنها اطلاعات را پردازش کرده و همانند هارد ذخیره نمی کند؛ به عبارت واضح تر، اطلاعات فقط تا زمانی که تراشه روشن و فعال باشد روی رم باقی می مانند.

حالا تصور کنید که حافظه این بخش پر شده و یا به هر دلیلی رم نتواند کار خود را به درستی انجام دهد.  در صورت آسیب دیدگی این بخش از دستگاه، سرعت سیستم تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و برنامه ها به درستی عمل نمی کنند. در این شرایط لازم است تعویض رم لپ تاپ دل با یک رم جدید و با ظرفیت بالاتر انجام شود.

 

چه مقدار رم برای لپ تاپ مناسب است؟

یکی از مشکلاتی که کاربران در هنگام تعویض رم لپ تاپ دل با آن مواجه می شوند، انتخاب ظرفیت رم می باشد. بسیاری از کاربران به خوبی نمی دانند که چه میزان حافظه رم برای لپ تاپ مناسب تر است. باید بگوییم که به دلیل تفاوتی که بین سیستم های مختلف لپ تاپ وجود دارد، امکان تعیین یک میزان مشخص برای حافظه وجود ندارد. در واقع این مساله بستگی به نیاز شما و کار هایی که با لپ تاپ خود انجام می دهید دارد.

به طور کلی هرچه میزان حافظه رم بالاتر باشد، لپ تاپ شما عملکرد بهتری در پردازش ها خواهد داشت. برای انتخاب مقدار رم مناسب برای لپ تاپ لازم است در قدم اول به نوع کاربری خود از دستگاه توجه داشته باشید. انجام کار های اداری، وبگردی در اینترنت، پخش فیلم و موسیقی، ویرایش تصاویر و گیمینگ، اصلی ترین فعالیت هایی هستند که شما ممکن است با لپ تاپ خود انجام دهید. به یاد داشته باشید انتخاب رم برای یک لپ تاپ با کاربری گیمینگ با انتخاب برای لپ تاپ با کاربری اداری متفاوت است. لپ تاپ های اداری نسبت به لپ تاپ های گیمینگ به میزان رم کمتری نیاز دارند.

 

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل در انواع مدل هایی چون :

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 5110

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل وسترو 3550

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل اینسپایرون ان 5050

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل Inspiron 7577

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل XPS 13

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل XPS 15 9560

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل XPS

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل INSPIRON 7577

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل Inspiron 15-5570

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 3521

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 4050

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 3542

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل وسترو 1540

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل vostro 5471

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل ایکس آ ام 14 ایکس

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل  اینسپایرون 5521

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل INSPIRON 15-5566

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل وسترو 1540-A

ارتقا و تعویض رم لپ تاپ دل مدل inspiron 3168-H

تلفن نمایندگی دل : 45102-021

آدرس نمایندگی دل : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

نمایندگی رسمی دل در ایران , نمایندگی رسمی دل در تهران , نمایندگی رسمی تعمیرات دل , نمایندگی رسمی تعمیر دل , نمایندگی رسمی لپ تاپ دل , نمایندگی دل , نمایندگی رسمی فتوکپی دل , نمایندگی رسمی دستگاه کپی دل , نمایندگی رسمی تلویزیون دل ,  نمایندگی اصلی دل , نمایندگی اصلی محصولات دل , نمایندگی اصلی تعمیرات دل , نمایندگی اصلی تعمیر دل , نمایندگی اصلی لپ تاپ دل , نمایندگی اصلی فتوکپی دل , نمایندگی اصلی دستگاه کپی دل , نمایندگی اصلی تلویزیون دل , نمایندگی تعمیرات دل , نمایندگی تعمیرات محصولات دل ,  نمایندگی تعمیرات دل در ایران , نمایندگی تعمیرات دل در تهران , نمایندگی تعمیرات دل , نمایندگی  تعمیر دل , نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل , نمایندگی تعمیرات فتوکپی دل , نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی دل , نمایندگی تعمیرات تلویزیون دل , نمایندگی dell , نمایندگی اصلی dell , نمایندگی مجاز dell , نمایندگی انحصاری dell , نمایندگی تخصصی dell , نمایندگی رسمی dell , تعمیر سخت افزاری dell ,  نمایندگی dell در شهرستان ها , نمایندگی dell در شهرستانها , نمایندگی تعمیرات dell در شهرستان ها , نمایندگی تعمیرات dell در شهرستانها , آخرین مدل سرور دل , آخرین مدل سوئیچ دل , آخرین مدل لپ تاپ دل , آخرین مدل تبلت دل , آخرین مدل روتر دل  , آخرین مدل گوشی دل , آخرین مدل کارت شبکه دل , آخرین مدل مانیتور دل , آخرین مدل آل این وان دل , آخرین مدل desktop دل , نمایندگی لپ تاپ دل , نمایندگی نوت بوک دل , نمایندگی تبلت دل , نمایندگی سرور دل , نمایندگی سوئیچ دل , نمایندگی روتر دل , نمایندگی desktop دل , نمایندگی آل این وان دل , نمایندگی آلین وان دل , نمایندگی All In One دل , نمایندگی مانیتور دل  , نمایندگی فتوکپی دل , نمایندگی تعمیرات تخصصی دل

© 2018 Rayan Dell. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour