تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت رایان دل : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل

 

تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل

 

خرابی مادربرد لپ تاپ دل نشانه هایی دارد که با مشاهده آنها می توان فرض را بر خرابی این قطعه گذاشت و عیب یابی دستگاه را آغاز کرد. در صورت بروز نقص و خرابی در مادربرد لپ تاپ دل دو راهکار پیش روی ما وجود دارد که هردوی آن‌ها در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل ارائه می‌گردد: نخستین راه تعویض مادربرد لپ تاپ دل است که در صورت تشخیص کارشناسان -بر اینکه امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد،- انتخاب می شود و عملیات مورد نیاز جهت تعویض مادربرد لپ تاپ -پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه- آغاز می شود.

در نمایندگی، آرشیوی جامع از مدل‌های گوناگون مادربرد فراهم شده است تا مشتریان گرامی بی‌هیچ ‌دغدغه و اتلاف وقت نسبت به خرید مدل مورد نیاز خود اقدام نمایند. در این بخش شما می‌توانید تنها با در اختیار داشتن نام و مدل مادربرد، این قطعه را با اطمینان از اصل و اورجینال بودن آن خریداری کنید. دومین راه، تعمیر مادربرد لپ تاپ دل است که این کار، پس از بررسی دستگاه، شناسایی منشأ اشکال پیش آمده در آن و تشخیص نوع خرابی انجام می شود. برجسته ترین ویژگی مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل، ضمانت خدماتی است که در این مرکز ارائه می گردد. این امر سبب شده خدمات ارائه شده تا حصول نتیجه نهایی ادامه داشته باشد و آنچه که مراجعان در پایان کار دریافت کنند، دستگاهی سالم و بی عیب و نقص باشد.

 

امکان تعویض یا تعمیر مادربرد لپ تاپ دل

تعویض مادربرد لپ تاپ دل زمانی ضروری به نظر می‌رسد که امکان بازسازی و تعمیر مادربرد لپ تاپ دل به کلی وجود نداشته باشد. در صورت تشخیص کارشناسان نمایندگی تعمیر مادربرد لپ تاپ دل، مبنی بر عدم امکان تعمیر و بهسازی این قطعه، شما می‌توانید با حضور در نمایندگی فروش مادربرد نسبت به خرید و تهیه‌ی مادربرد مورد نظر اقدام نمایید. در صورت تشخیص کارشناسان این مرکز مبنی بر امکان بهسازی و تعمیر مادربرد لپ تاپ دل، این قطعه پس از انجام هماهنگی‌های موردنیاز به بخشِ تعمیرات مادربرد دل ارسال می‌گردد. بد نیست بدانید که در این مرکز آرشیوی جامع از تجهیزات و قطعات جانبی جهت تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل وجود دارد تا این قطعه به همان سطح کیفی نخستین بازگردد. مهندسان این مرکز با کمک تجهیزات پیشرفته و تخصصی که در اختیار دارند قادر به رفع و تعمیر تمامی اختلالات ایجاد شده در مادربرد لپ تاپ دل هستند.

 

مادربرد لپ تاپ دل

مادربرد دل عنصری حیاتی در کیفیت عملکرد لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای دل است زیرا با بروز نقص و خرابی در آن، عملکرد تمامی دستگاه دچار افت و گسست می‌گردد. در زمان تهیه‌ی مادربرد دل در صورتی که قابلیت‌ها و پتانسیل‌های آن برای ارتقاء در آینده در نظر گرفته شود، -قابلیت‌هایی نظیر پورت‌ها، کارت‌ها و نیز کنترل‌های RAID- این امکان برای ما فراهم می‌گردد تا بدون نیاز به نصب امکانات جانبیِ دیگر عملکرد سیستم را ارتقاء بخشیم. در هرحال، در صورت بروز نقص و خرابی در مادربرد دل دو راهکار پیش روی ما وجود دارد که هردوی آن‌ها در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل ارائه می‌گردد:

 

 • ۱- تعویض و جایگزینی مادربرد دل
 • ۲- ترمیم و تعمیر مادربرد لپ تاپ دل

 

شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به نمایندگی دل و حضور در پارت مرکز تعمیرات مادربرد دل تخصصی ترین خدمات مرتبط با این قطعه را دریافت نمایید.

 

تعمیر مادربرد لپ تاپ دل در تهران

 

 • تعمیر کارت‌های صدا در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل
 • تعمیر کارت تی‌وی
 • رفع و تعمیر مشکل سوکت‌های سی‌پی‌یو
 • تعمیر و رفع مشکلات مربوط به کنترلرها
 • رفع و تعمیر مشکلات قطعات SMD (مقاومت، دیود، ترانزیستور، خازن و…)
 • ترمیم نواقص ایجاد شده به دلیل قطعی مدار در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل
 • تعویض پایه CPU در صورت شکستگی
 • تعویض و ترمیم اسلاتهای RAM و گرافیک
 • تعویض و ترمیم جک‌های مختلف مادربرد
 
 • انجام عملیات مربوط به پروگرام انواع بایوس‌های دوطرفه و چهارطرفه در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل
 • تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل (شامل تعویض چیپ جنوبی، شمالی و آپدیت بایوس)
 • سرویس سیستم شامل سرویس سیستم خنک‌کننده، تقویت و سرویس خازن‌ها و اورکلاکینگ مادربرد و …
 • عیب‌یابی و رفع اختلالات مربوط به هارد مکانیک و الکترونیک، سیلندر و برد و بد سکتورگیری
 • بازیابی اطلاعات هارد دیسک
 • عیب‌یابی، تعمیر و رفع اختلالات مودم در مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ دل
 • عیب‌یابی و تعمیر کارت گرافیک
 • تعمیر DVD ROM – CD RW – صنعتی CD ROM – DVD RW
 • رفع مشکل قفل بایوس انواع هارد و مادربرد
 • رفع مشکلات مربوط به منبع تغذیه سوئچینگ

 

دلیل خرابی مادربرد لپ تاپ دل

خرابی مادربرد لپ تاپ دل علل متفاوتی دارد. آشنایی با عوامل خرابی مادربرد سبب می گردد تا حتی الامکان از پیدایش آنها جلوگیری شود و بدین واسطه، دستگاه عمر مفید بیشتری یابد. برخی از این عوامل قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر ممکن است علی رغم احتیاط های انجام شده از سوی کاربر، باز هم اتفاق بیفتند (مثلاً ریختن مایعات بر روی دستگاه). در هر حال، اگر نشانه های خرابی مادربرد در دستگاه شما مشاهده می شود، آنچه که مهم است، مراجعه به یکی از مراکز استاندارد و مجاز تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل است. شرکت رایان دل یکی از مجموعه های فعال در این حوزه است که شما کاربران گرامی می توانید با حضور در آن تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل و سایر بخش های این دستگاه را دریافت نمایید. در بخش های زیر با شایع ترین عللی که سبب خرابی مادربرد می گردند آشنا می شویم:

 • ایرادات شیارهای گسترش PCI: در برخی موارد هنگامی که به طور اشتباهی سوکت مودم به پریز برق متصل شده باشد این موضوع باعث سوختگی کارت مودم و شیار PCIمی شود . همچنین نصب غیر صحیح کارت PCI و یا جا به جا نمودن کارت در هنگام روشن بودن سیستم می تواند موجب بوجود آمدن این مشکل شود.
 • استهلاک قطعات مادربرد: پایان عمر قطعات ماردبرد و استهلاک تدریجی آنها، مورد دیگری است که می توان از آن به عنوان عامل خرابی ماردبرد یاد کرد. جریان بیش از اندازه و Drive شدن توسط مدار معیوب که عمر مفید برخی قطعات الکترونیکی آن پایان یافته است، باعث بروز مشکلات جدی در مادربرد خواهد شد. زیرا وقتی یک قطعه درست عمل نکند، قطعات دیگر هم نمیتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.
 • ایرادات شیارهای گسترش گرافیک (PCI-ESlot ,AGT Slot): استفاده زا کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.
 •  آبخوردگی: اگر آبی مقطر به جیپ برسد برای آن مشکلی ایجاد نمیکند. مشکل زمانی بوجود میاید که لپتاپ توسط مایعاتی که دارای املاح و مواد معدنی هستند، خیس میشود و زمانی که این مایع به مادربرد دستگاه برخورد کند، املاح موجود در آن باعث ایجاد رسوب یا سولفاته در مدار میشوند. که این رسوبات همچون یک رسانا عمل کرده و دو قسمت بورد را به هم متصل مینماید و ارتباطات لاین را قطع مینماید و باعث بروز مشکلاتی در مادربرد میشود. و همین امر شما را وادار میکند تا نیازمند مراجعه به یکی از مراکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل شوید.
 • Virus یا ویروس ها: عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند روی فایل ROM بایوس تأثیر بگذارند؛ اگر فایل رم داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که به مرورزمان سیستم دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.
 • ایرادات صوتی: استفاده از اسپیکرها و هدست های غیر استاندارد می تواند موجب صدمه زدن به مدار صدا شود. برخی از مادربرد ها دارای صدای HD High Definition Audio System هستند. خرابی مرتبط با این بخش و سایر بخش های ذکر شده در بخش های فوق با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ دل قابل رفع است.
 • گرد و غبار: گردو غبار یکی از رایج ترین علل در خرابی مادربرد و البته سایر قطعات دستگاه نظیر فن و … است. بنابریان بهتر است تا آنجا که ممکن است از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری شود و سرویس های مورد نیاز جهت رفع گرد و غبار، هر از چند گاهی بر روی لپ تاپ انجام شود. گردو غبار وارد شده به لپ تاپ احتمال خرابی چیپ گرافیک و فن ها را بالا می برد. حتی گاهی این عامل باعت ایجاد سوختگی در مدار میشود.
 •  نوسانات منبع ولتاژ: عامل دیگری که مادربرد را نیازمند تعمیر می کند نوسانات ایجاد شده در منبع ولتاژ است. خرابی در منبع ولتاژ، به سایر بخش های دستگاه، از جمله مدار محافط در بورد سرایت می کند و دستگاه را نیازمند تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل خواهد کرد.

 

تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس / تعمیر مادربرد لپ تاپ لنوو / تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسر تعمیر مادربرد لپ تاپ

 

کپی برداری از مطالب سایت مجاز نمی باشد. کليه حقوق اين سايت متعلق به نمایندگی رسمی دل می‌باشد.