تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت رایان دل : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

لپ تاپ ها به واسطه ی کاربردی بودنشان یکی از مهم ترین ابزار های مورد استفاده ی تمامی افراد از جمله نویسندگان ، گرافیست ها و حتی گیمر ها هستند. کمپانی دل نامی آشنا برای تمام علاقمندان به لپ تاپ است. یکی از حساس ترین قطعات موجود در لپ تاپ ها کارت گرافیک است. کارت گرافیک لپ تاپ دل وظیفه ی نمایش تصاویر و پردازش اطلاعاتی نظیر عکس و فیلم و .. را برعهده دارد. هرگونه اختلال در کارکرد این قطعه منجر به عدم نمایش تصاویر در آن می شود. در مواردی نیز خرابی کارت گرافیک منجر به کند شدن سیستم می شود.

 

نام های دیگری هم برای کارت گرافیک وجود دارد از جمله کارت ویدئو ، برد ویدئو ، برد نمایش ویدئوئی ، برد گرافیک ، آداپتور گرافیک و آداپتور ویدئو. به طور کلی صفحات نمایشگر از مجموعه ای از پیکسل ها به وجود آمده اند هدف کارت گرافیک ایجاد سیگنال هایی است که نمایش صفحات و … را در لپ تاپ یا کامپیوتر امکان پذیر کند. به همین دلیل هرگونه خرابی کارت گرافیک لپ تاپ دل منجر به عدم نمایش این پیکسل ها می شود و کاکرد آن را دچار اختلال می کند. در صورت بروز هرگونه خرابی در این قطعه لاز است به واحد تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید.

 

علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ دل

در مواقعی که سیستم به درستی بالا نمی آید می توان به سالم بودن کارت گرافیک لپ تاپ دل شک کرد. یکی از علائم خرابی این قطعه زمانی نمایان می شود که شما لپ تاپ یا کامپیوتر را روشن کرده اید اما تصویری دریافت نمی کنید و یا اگر هم تصویری در نمایشگر ببینید در مدت زمانی کوتاه مجددا قطع می شود.

 

در برخی مواقع نیز وجود خطوط عمودی برر وی تصاویر نمایشگر از خرابی کارت گرافیک ناشی می شود. خرابی کارت گرافیک لپ تاپ دل امکان ایجاد بازی ها را هم از سیستم سلب می کند. البته لازم به ذکر است که هر گونه عد نمایش تصاویر لزوما به دلیل خرابی کارت گرافیک نیست در برخی وارد خرابی منبع تغذیه در مادربرد اجازه ی پردازش تصاویر را به سیستم نمی دهد. بنابراین لاز است قبل از هرگونه تعیرات ابتدا منشا اختلال پیش آمده را پیدا کنید. به یاد داشته باشید عیب یابی کارت گرافیک لپ تاپ دل و تعمیرات آن باید تنها توسط متخصصان و کارشناسان انجام شود.

 

قسمت های مختلف کارت گرافیک

کارت گرافیک لپ تاپ یا کامپیوتر از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی این قسمت ها می پردازیم. این قسمت ها عبارتند از حافظه، اینترفیس کامپیوتر، اینترفیس ویدئو و پردازنده های کمکی گرافیک.

 

حافظه:

اولین و مهم ترین چیزی که یک کارت گرافیک به آن نیاز دارد حافظه است. حافظه رنگ مربوط به هر پیکسل را در خود نگهداری می کند. به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

اینترفیس کامپیوتر:

اینترفیس کامپیوتر یکی دیگر از چیزهایی است که کارت گرافیک به آن نیاز دارد. اینترفیس کامپیوتر این امکان را برای کاربر ایجاد می کند تا با اتصال کارت گرافیک به گذرگاه مربوطه امکان تغییر محتویات حافظه کارت وجود داشته باشد.

 

اینترفیس ویدئو:

تولید سیگنال برای مانیتور با کمک اینترفیس ویدئو انجام می شود. کارت گرافیک می بایست سیگنال های رنگی را تولید کند و باعث حرکت اشعه  در CRT گردد.

 

پردازنده های کمکی گرافیک:

یک کارت گرافیک ساده یک فریم از اطلاعاتی را که برای نمایشگر ارسال شده است را نگهداری می نماید. ریزپردازنده کامپیوتر مسئول بهنگام سازی هر بایت در حافظه کارت گرافیک است. در صورتی که علیات گرافیکی پیچیده ای را داشته باشیم ریزپردازنده های کامپیوتر زمان زیادی را صرف بهنگام سازی کارت گرافیک می کنند و به همین دلیل فرصتی برای سایر عملیات مربوطه باقی نخواهد ماند.

 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل در برخی از مدل های آن :

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 5110

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل XPS 15-9560-Plus

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل XPS 15-9560

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل XPS 13-0848

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 5110

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل Inspiron 3567 - MAD

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل ایکس پی اس ال 502

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 15R مدل 5537

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل XPS 13-9360

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل XPS 13-0982

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل اینسپایرون 3521

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل LATITUDE 14 E7470

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل INSPIRON 11 3162

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل اینسپایرون ان 5520

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل INSPIRON 5570

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل Latitude 5580 - A

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل وسترو 1540-A

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل inspiron 3168-H

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل Inspiron 15-5570 - P

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل INSPIRON 15-5567 - B

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل مدل لتیتود ای 4310

کپی برداری از مطالب سایت مجاز نمی باشد. کليه حقوق اين سايت متعلق به نمایندگی رسمی دل می‌باشد.